johannes urzidil

Vítejte na webových stránkách věnovaných jednomu z posledních členů legendárního Pražského kruhu – spisovateli Johannesu Urzidilovi.

Jejich vznik byl iniciován záměrem Vladimíra Musila a Gerharda Trappa vytvořit elektronickou verzi úplné bibliografie Urzidilova publikovaného díla, která by tak mohla být průběžně doplňována, a to jak o nové edice, tak i o stále ještě „objevovaná“ starší, pozapomenutá vydání. Realizace tohoto projektu se ujala Společnost Johannese Urzidila v Horní Plané a jeho první podobu máte právě před sebou.

Co zde najdete? Vedle zmíněné primární bibliografie především chronologický přehled nejdůležitějších údajů Urzidilova života či informace a recenze nových knižních publikací. Postupně přibudou: úvodní stať k bibliografii, soupis sekundární literatury, informace o činnosti Společnosti Johannese Urzidila, odkazy na podobně zaměřené weby apod. V nejbližší době pak bude zprovozněna německá a anglická verze stránek.

Budeme rádi, sdělíte-li nám své názory a připomínky.

2006 © Společnost Johannese Urzidila, Větrná 1467/72a, 370 05 České Budějovice, e-mail: urzidil@seznam.cz | 2006 – 2010 © homin